Używamy na stronie plików cookies!

Zamykając to okno, zgadzasz się z Polityką Prywatności serwisu

Na naszej stronie wykorzystywane są pliki cookies (tzw. ciastka). Szczegółowe informacje w polityce prywatności. Zamykając to okno, zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli nie zgadzasz się na ich otrzymywanie, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fundacja Andrzeja Brandstattera Pro Artis

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Nasz KRS: 0000277808

Fundacja Andrzeja Brandstattera Pro Artis Przekaż nam 1 procent podatku. Sprawdź dlaczego warto

Nasze konto: 10 1020 3466 0000 9302 0048 9484

Aktualności

wróć

Ala, Kasia, Tomek, Dominik i "Małe Białcanki" zaśpiewali w Białce Tatrzańskiej

26 sierpnia 2009

Ala, Kasia, Tomek, Dominik i

2 sierpnia w Białce Tatrzańskiej odbyły się wybory góralskiego "mistera", czyli Harnasia Roku. Na koncercie, który towarzyszył wydarzeniu, wystąpili m.in. Ala Łydka, Kasia Urbanowicz, Dominik Strzelec, Tomek Kowalik i "Małe Białcanki".

Walka o tytuł Harnasia Roku 2009 odbywała się na terenie ośrodka narciarskiego Kotelnia Białczańska. Zwycięzcą okazał się Adam Furczoń z Białki Tatrzańskiej. Pokonał on konkurentów w pięciu próbach, na które składały się: taniec zbójnicki, solowy, śpiew pytacki, konkurs wiedzy o Podhalu oraz podnoszenie pnia. Tuż po walce o tytuł odbył się koncert, jego gwiazdą był zespół Boney M. Na scenie nie zabrakło również artystów naszej fundacji. Ala, Kasia, Dominik, Tomek i "Małe Białcanki" wykonali piosenki góralskie i ceperskie. Ich występ został niezwykle ciepło przyjęty przez publiczność i narodzony obfitymi brawami. Koncert i zmagania o tytuł Harnasia Roku były ważnymi punktami tegorocznych "Tatrzańskich Wici". Ich organizatorem była Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury. W imieniu artystów serdecznie dziękujemy za zaproszenie i jesteśmy otwarci na kolejne muzyczne propozycje.

Sponsorem koncertu artystów fundacji Pro Artis był ośrodek narciarski Kotelnica Białczańska.

Podziel się z innymi
Im więcej osób wie o naszej działalności, tym więcej możemy zrobić!

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz dodać komentarz, prosimy, miej na uwadze że komentarze są moderowane. Nie używaj ich do spamowania, reklamowania usług/towarów tylko do wypowiadania się na dany temat. Dziękujemy!

Wspierają nas

Dzięki Wam, możemy pomagać wielu ludziom. Dziękujemy!