Używamy na stronie plików cookies!

Zamykając to okno, zgadzasz się z Polityką Prywatności serwisu

Na naszej stronie wykorzystywane są pliki cookies (tzw. ciastka). Szczegółowe informacje w polityce prywatności. Zamykając to okno, zgadzasz się na ich stosowanie. Jeśli nie zgadzasz się na ich otrzymywanie, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fundacja Andrzeja Brandstattera Pro Artis

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Nasz KRS: 0000277808

Fundacja Andrzeja Brandstattera Pro Artis Przekaż nam 1 procent podatku. Sprawdź dlaczego warto

Nasze konto: 10 1020 3466 0000 9302 0048 9484

Aktualności

wróć

10 rocznica wizyty Jana Pawła II na Podhalu

09 czerwca 2007

10 rocznica wizyty Jana Pawła II na Podhalu

Pragniemy poinformować wszystkich naszych sympatyków, że zostaliśmy zaproszeni przez burmistrza miasta Zakopane Janusza Majchra na czerwcowe uroczystości związane z 10 rocznicą pobytu Jana Pawła II na Podhalu. Z tej okazji odbył się koncert zatytułowany "Zagrajmy, zagrajmy Ojcu Świętemu".

Nasi młodzi artyści wystąpili obok Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej Agnieszki Kreiner, chóru "Szumni", kapeli "Zakopiany". Piosenka "Patron" dedykowana Janowi Pawłowi II wzbudziła wśród zgromadzonych na koncercie tak wiele emocji i wzruszeń, że poproszono o "bis".

W dniu 10 czerwca 2007 roku na stadionie pod Wielką Krokwią odbyła się msza św. celebrowana przez kard. Stanisława Dziwisza.

Niestety, pogoda nieraz płata figle i tak się właśnie tam stało. Na samym początku uroczystości lunął ulewny deszcz i zmoczył wszystkich "do suchej nitki". I choć ludzie uciekali przed deszczem i zimnem, to my z honorem pozostaliśmy do końca i przy garstce wiernych, przemoknięci i zmarznięci odśpiewaliśmy piosenkę "Patron". Naszym pocieszeniem było to, że Ojciec Święty Jan Paweł II niewątpliwie ją słyszał patrząc na nas z góry.

Z okazji 10 rocznicy pobytu Jana Pawła II na Podhalu fundacja nasza wydała okolicznościową płytę z piosenką "Patron".

Podziel się z innymi
Im więcej osób wie o naszej działalności, tym więcej możemy zrobić!

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz dodać komentarz, prosimy, miej na uwadze że komentarze są moderowane. Nie używaj ich do spamowania, reklamowania usług/towarów tylko do wypowiadania się na dany temat. Dziękujemy!

Wspierają nas

Dzięki Wam, możemy pomagać wielu ludziom. Dziękujemy!